Meg kell látnunk a csodákat ahhoz, hogy csodák létezhessenek. /Jandy Nelson/
Hat hete már, hogy először léptünk koreai földre, hat hete annak, hogy nyolcezer kilométerrel arrébb költöztem, hat hete annak, hogy a mindennapi kommunikációs eszköz az angol lett, s hat hete annak, hogy életem legnagyobb kalandja kezdetét vette. Meredten bámulom a monitort, vajon miről is írhatnék, mit is említhetnék meg az utolsó blogbejegyzésben leírt események óta eltelt időszakról. Talán a legfontosabb, hogy vészesen közeledünk a midterm exam-hez, vagyis a félévközi összefoglaló zárthelyi dolgozathoz. Ezen a ponton kap kicsit észbe az ember, hogy lábat lógatni teljesen jó és helyén való, de a cserediák létnek egy komolyabb oldala is napvilágot kezd látni. Egészen pontosan a jövőhét végétől startol ez a "diákünnep", egy olyan tantárggyal kezdve, ami a kedvencemmé nőtte ki magát, hiszen az első angol nyelvű irodalmi vonatkozású esszém A érdemjegyet kapott, vagyis ötöst. A tanár amerikai származású, s a tantárgy keretein belül népszerű könyveket, és azok filmadaptációit elemezzük, így történhet meg, hogy a Jurassic Park, vagy éppen a Harry Potter tananyag itt. Talán a legjobban a politikatudomány zárthelyi dolgozatától félünk, de a kelet-ázsiai történelem is okot ad némi aggodalomra.
A mosómedvés kávézó óta számtalan új, lélegzetelállító, vagy éppen meghökkentő helyen fordultunk meg, és persze a tanulmányi kirándulások sem maradhattak el az elmúlt hetekben. Először a Koreai Nemzeti Múzeum-ba látogattunk az egyik kurzusom keretein belül, majd egy másik tantárgyam által egy helyi buddhista templomba jutottunk el. Megfordultunk Incheon kikötőjében és vidámparkjában, majd a szobatársam születésnapján a Mr. Toilet elnevezésű kakimúzeumban is tiszteletünket tettük.
Igen egy gondosan összerendezett kakipark, kakikönyvtár, és még sorolhatnám..., mindenesetre nagyon vicces, szórakoztató hely, és, ha azt gondolod ez bizarr, akkor meg sem említem az ország többi, igen meghökkentő parkját, múzeumát. Van belőlük néhány...
Ezek után végre elérkezett április elején a cseresznyefa virágzása, amihez számos fesztivál kapcsolódik országszerte, így a főváros egyik szigetére látogatva csodáltuk meg a fákat, éjjel pedig a folyóparti fényeket. Myeongdong körzet népszerű vásárlónegyedében is elköltöttünk némi pénzt a napokban, ám a legfrissebb élményünk a csodálatos Gyeongbokgung palota, mely Szöul öt királyi palotájának egyike. A paloták érdekessége egyébként, hogy, ha az ember tradicionális koreai ruhában tesz látogatást egy-egy palotában, teljesen ingyen léphet be. Ezen, és persze a bennünk megbúvó hercegnő duruzsolásán felbuzdulva, hanbok-ot béreltünk, és közel négy órán keresztül élvezhettük a hercegnőlét minden szépségét és báját."A hanbok (hangul: 한복, handzsa: 韓服; Észak-Koreában: 조선옷 csoszonot) hagyományos koreai öltözék. A három koreai királyság idejében (1-7. század) jelent meg az alapdizájn, ami azóta számos változáson esett át, főként a női hanbok. A környező országok viseletei is befolyásolták a megjelenését, különösen a kínai és a mongol öltözékek."
Itt a meleg, a jó idő, mi pedig a komolyabb kirándulásainkat tervezzük már, repjegyet foglaltunk Jeju-ra, szállást többek között Busanba, és ez még csak a kezdet, ugyanis a tervek szerint egy rövid időre az országot is elhagyjuk a nyár beköszöntével.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése